A papírszállítmányok egy része belföldről, nagyobb része azonban nettó áron Szlovéniából és Lengyelországból érkezett hazai, strómanok nevére bejegyzett eltűnő kereskedőkön keresztül. A bűnbanda tagjai a strómanok mögé bújva tartották a kapcsolatot a beszállítókkal, intézték a megrendeléseket és a banki utalásokat, hogy aztán saját cégeikben vonhassák le azt az áfát, amit az általuk irányított bukó cégek nem fizettek meg.

Ezzel a módszerrel – amellett, hogy csaknem félmilliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek – jelentős piaci előnyhöz is jutottak versenytársaikkal szemben. A fiktív számlákkal, áfafizetés nélkül, nyomott áron továbbértékesített papíráru pedig végül milliárdos forgalmú nagykereskedőknél landolt.

A rajtaütés napján a NAV nyolcvan nyomozója négy megyében, negyven helyszínen kutatott bizonyítékok után. Munkájukat járőrök, revizorok és informatikusok támogatták. A vagyoni kár biztosítására hatvanmillió forint készpénzt, egy nagy értékű gépjárművet és egy raktárbázist foglaltak a hozzá tartozó árukészlettel, továbbá ingatlanokat és bankszámlákat zároltak. Chili, a NAV pénzkereső kutyája húszmillió forint rejtekhelyét szagolta ki.

A nyugat-dunántúli nyomozók hét személyt vettek őrizetbe. A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség indítványa alapján három gyanúsított letartóztatásba került. A nyomozás különösen jelentős vagyoni hátrányt okozva, üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt folyik. A szervezet vezetői – ha bűnösségük bebizonyosodik – húsz évet is kaphatnak.