Ez az üzenet a vonatkozó adatok frissen tartását szolgálja, a bizonylatokon szereplő adatokat ebből kell származtatni.
Kérdés:
Naplófájlban szereplő ZQQ mezővel kacsolatos kérdés:
Amennyiben a nyomtatott bizonylatokon szereplő adatok eltárolásához szükséges egyedi mező, akkor ezeket az adatokat a ZQQ mezőben kell tárolni.
Használhatunk saját tageket ezen a tagen belül, vagy muszáj egy sztringnek lennie az egésznek? (A kapott példa naplóállományokban nem szerepel ZQQ tag)
A többi napló tagnél, ha több értéket is el kell tárolni, akkor a specifikáció alapján ~ karakterrel vannak elválasztva az adatok egymástól, de a kapott példa naplóállományoknál ezek már külön tag-be vannak szervezve. A kérdés az, hogy mindez a ZQQ mező esetén hogy alakul? Használhatunk saját tageket a ZQQ tag-en belül, vagy egy sztringben kell lennie az összes tárolt adatnak?
Válasz:
Egy sztringnek kell lennie a NAV közleményben szereplő XSD szerint, ám semmi sem tiltja, hogy a sztringen belül elválasztójelekkel több adatot tüntessenek fel.
Újraindulás esetén nem kell új naplófájlt kezdeni. A Rendeletben foglaltak szerint a naplófájlt a NAV szerver utasítására, illetve a fájl megnyitásától számított 24 óra elteltével kell lezárni, és ekkor kell újat nyitni. Megjegyzendő, hogy a napi forgalmi gyűjtőt tipikusan több naplóállomány adatainak összegzéséből kell előállítani, amennyiben nap közben adás volt. A zárás sorszáma mindenkor az adóügyi nap sorszáma, ami az üzembe helyezés napján "1" és adóügyi naponként eggyel növekszik.
Igen.
Ha ez a kommunikáció SSL fölött történik, akkor az AEE-nek is azonosítania kell magát a bejelentkező NAV rendszer előtt. Erre kellene használni az említett 2048 bites RSA kulcsot? Milyen tanúsítványt használhat az AEE a kapcsolat felépítése során? A NAV adja, vagy legyen önaláírt (self-signed)? Ez esetben hogyan értelmezhető az 5. melléklet 2. pontjában az, hogy "az AEE egységnek biztosítania kell olyan http szolgáltatást, amelyen a NAV által indított üzeneteket fogadni tudja", ami arra utal, hogy ez a kapcsolat nem SSL fölött (https) jön létre?
Az AEE irányába csak http kapcsolat lesz, SSL nem. További információk a Kriptográfiai kérdések témakörben találhatóak.
Ha a szerver nem az AEE által letárolt SSL tanúsítványt mutatja, akkor nem építhet ki kapcsolatot az AEE. (ekkor a szerver oldalon nem a NAV van, mert a NAV-nak mindig ugyanaz lesz az SSL tanúsítványa. Az idézett rész már az AEE->NAV kapcsolathoz szükséges SSL kulcsról szól.
A SIM kártyát a gyártónak kell megvásárolnia a távközlési szolgáltatóktól, ez azonban független kérdés a távközlési szerződés megkötésétől. A távközlési szerződést főszabály szerint a pénztárgép üzemeltetője köti, de más megoldás is elképzelhető. E kérdéskörben a távközlési szolgáltatók tudnak tájékoztatást nyújtani.
3. melléklet FD/20. ponttal kapcsolatban (minden magyar szolgáltató hálózatának elérése) Kinek a felelőssége ez? A gyártók a kártyát a magyarországi szolgáltatóktól vásárolják. A kártyák beállítása nem pénztárgép gyártói feladat.