A legnagyobb hasznot bezsebelő társaság fémszerkezetgyártási szolgáltatásokról fogadott be valótlan tartalmú számlákat, két szervezetten működő, bejáratott számlázási láncolattól. A két elkövetői kör főkolomposa – az éppen aktuális alvállalkozó cég nevében – a ténylegesnél magasabb összegekről állította ki a számlákat. A számlabefogadónak a feltüntetett összegekhez képest valójában jóval alacsonyabb költsége keletkezett, illetve a számlák áfatartalmát is szabálytalanul helyezte levonásba, így csökkentve a társaság fizetendő adóját.
A számlák bruttó értéke bankszámláról bankszámlára vándorolt; az összegek először a közvetlen beszámlázó cégek, majd a színlelt alvállalkozók számláira kerültek. Az elkövetők az elutalt összegeket felvették készpénzben, a számlák áfatartalmát pedig elosztották egymás között: egyik részét a hasznot húzó cég ügyvezetője kapta meg, míg a másik része az alászámlázást biztosító céghálózat irányítóinak pénztárcáit gazdagította, egyfajta „jutalékként”.
Az akcióban 169 fő,összesen 20 helyszínen intézkedett és kutatott bizonyítékok után. Két lakcímen a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság Tisza MEKTO bevetési egysége is közreműködött az elkövetők elfogásában, mivel a delikvensek előélete, valamint az ott talált, engedéllyel tartott lőfegyverek indokolttá tették a megerősített hatósági jelenlétet.
Az intézkedések során a nyomozó hatóság 2 milliárd forintot meghaladó összegben vett zár alá ingatlanokat és gépjárműveket, illetve készpénzt foglalt le.
Az akció napján a dél-alföldi pénzügyi nyomozók 14 embert hallgattak ki gyanúsítottként, közülük 6 férfit őrizetbe vettek, akiknek a Szegedi Járásbíróság kivétel nélkül elrendelte a letartóztatását. A nyomozás üzletszerűen elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt van folyamatban. Az elkövetők több mint 1 milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak a központi költségvetésnek.