A bűnszövetségben működő személyek és az őket segítő könyvelő négy gazdasági társaság nevében főleg építőipari tevékenységről szóló fiktív számlákat bocsátottak ki. Az azokat befogadó cégek jogtalanul csökkentették befizetendő áfájukat. A nyomozók a fiktív számlákat felhasználó 35 cég képviselői közül 53 főt hallgattak ki gyanúsítottként – ők összesen 55 millió forintot visszafizettek a költségvetésnek.

A számlagyár szolgáltatását igénybe vevő két gazdasági társaság 30 millió forint értékben használt fel fiktív számlákat munkahelyteremtő támogatás megszerzéséhez. Az elcsalt pénzösszeg megtérülését lefoglalással és végrehajtással biztosították a nyomozók: többek között nagy értékű gépkocsikat, lézerstancoló gépet és ingatlanokat vettek zár alá. A számlagyárat irányító férfitől 8 millió forint készpénzt, arany ékszereket, arany- és ezüst tömböket foglaltak le, zárolták ingatlanjait és gépjárműveit.

Az ügyben a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága költségvetési csalás és 75 rendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt vádemelést javasol a Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészségnél és a Győri Járási és Nyomozó Ügyészségnél.