Az adatszolgáltatásra kötelezett platformüzemeltetőknek 2025. január 31-ig kell adatot szolgáltatniuk a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) azokról az érintett tevékenységekről, amelyek ellenértékét 2024-ben fizették ki vagy írták jóvá, illetve a hozzájuk kapcsolódó értékesítők és bérbe adott ingatlanok adatairól.

Az adatszolgáltatást a DPI jelű adatlapon kell beadni a NAV-hoz, amely az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) a következő útvonalon érhető el:

https://onya.nav.gov.hu → Új nyomtatvány/bejelentés → Adatszolgáltatások

Az adatszolgáltatás beküldésével kapcsolatos, 2025. január 8-án életbe lépő módosításokról bővebb információ ebben a cikkben található:

https://nav.gov.hu/ado/egyeb/Valtozasok_a_digitalis_platformok_uzemeltetoinek_adatszolgaltatasaban

Ha a platformüzemeltető elmulasztja bejelentési, változásbejelentési, adatszolgáltatási, nyilvántartási kötelezettségét, vagy késve, hibásan, hiányosan, esetleg valótlan tartalommal teljesíti, a NAV akár kétmillió forintos mulasztási bírsággal sújthatja.